Sofy w stylu angielskim, prowansalskim i skandynawskim

Na: czwartek, grudzień 1, 2016 Trafienie: 1211

Sofa jest niezbędnym meblem w każdym salonie. Ustawiona w centralnym miejscu, przyciąga wzrok, więc powinna być idealnie dopasowana do wystroju wnętrza. W aranżacji wnętrz przychodzą i odchodzą mody na ten czy inny styl. Obecnie trendy jest styl angielski, bardzo podobny do poprzedniego styl prowansalski i całkiem odmienny styl skandynawski.

Sofy w stylu angielskim, prowansalskim i skandynawskim

Styl angielski i sofy w tym stylu

Wnętrza urządzone w stylu angielskim są przytulne i eleganckie. Dominują kolory pastelowe: róże, błękity, subtelne fiolety i delikatne żółcie. Dobrze się wpisują się w ten styl brązy i ciemna zieleń. Przytulności pomieszczeniom dodają elementy dekoracyjne takie jak porcelana wystawiana w serwantkach czy na półkach, zdjęcia w ozdobnych ramkach ustawianych na komodach, kwieciste tapety i tkaniny. Kwiaty, zwłaszcza pastelowe róże, są zdecydowanym wyróżnikiem stylu angielskiego.

Do takiego wnętrza pasują miękkie kanapy, wyściełane dużymi poduchami. Mile widziana jest tapicerka z motywami kwiatowymi.

Idealnym przykładem takiego mebla jest kanapa pokryta tkaniną FLOWERw duże pudrowe róże z szarozielonymi liśćmi. Produkowana jest w kilku rozmiarach, jednakże bez funkcji spania. Stworzy ciepły klimat sprzyjający odpoczynkowi po pracy. Popołudniowa herbatka popijana z delikatnej filiżanki zdobnej w kwiaty, gdy goście i domownicy zasiadają na takiej kanapie, z pewnością smakuje znakomicie.

Doskonale oddaje styl angielski kanapa MARGARET. Obicie w ciemnoróżowe róże, duże, miękkie poduchy tworzą romantyczny nastrój. Miło jest zasiąść na takiej sofie z książką w ręku lub z kieliszkiem wina w miłym towarzystwie. Mebel obliczony jest na 3 osoby, nie ma opcji spania. W sam raz do przestronnego salonu, gdzie sama w sobie jest dekoracją pomieszczenia.

Styl prowansalski i sofy w tym stylu

Styl prowansalski kojarzony jest głównie ze słońcem i lawenda. Dlatego w kolorystyce przeważają odcienie lawendy i żółci. Motywem zdobniczym są kiście winogron, zioła, także delikatne pasy i rustykalne kratki. Charakterystyczne dla tego stylu są białe drewniane meble oraz miękkie, wygodne kanapy.

Idealnym wzorcem stylu prowansalskiego jest kanapa ROSALY, obita jasną tkaniną w róże barwy subtelnego fioletu. Sofa jest rozkładana, a więc funkcjonalna, bo w dzień pełni rolę komfortowego siedziska, a nocą – dwuosobowego łóżka. Do kompletu można dokupić jeszcze fotel z taką samą tapicerką. Obydwa meble są bardzo eleganckie i tworzą romantyczny nastrój do odpoczynku czy towarzyskich pogaduszek.

Styl skandynawski i sofy w tym stylu

Styl skandynawski to minimalizm, prostota i funkcjonalność. Dużo naturalnego drewna, naturalnych tkanin, bieli i szarości, łączonych z kolorem niebieskim i brązowym. Dużo wolnej przestrzeni i światła, niewiele elementów dekoracyjnych. Miłośnicy tego stylu cenią funkcjonalność, uniwersalność i wygodę mebla.Przykładem sofy w stylu skandynawskim jest kanapa FLOWER w czarno-białe pasy (pasy to ulubiony deseń Skandynawów). Sofa nie posiada funkcji spania. Zdejmowany pokrowiec czyni z niej praktyczny mebel do mieszkań, gdzie harcują małe dzieci i domowe czworonogi. Ten model posiada też białe obicia z tkaniny plamoodpornej.

Do tego typu kanap można zakupić wymienne pokrowce, co jest łatwym i niedrogim sposobem na zmianę aranżacji wnętrza.

Top