Sofy do małego mieszkania – funkcjonalność i wygoda

Na: czwartek, grudzień 1, 2016 Trafienie: 899

Aranżację małego mieszkania powinna charakteryzować przede wszystkim funkcjonalność. Meble nie mogą zajmować dużych powierzchni, bo inaczej pomieszczenie stanie się przeładowane i nieprzytulne. Szczególnie rozważnie należy wybierać sofę. Jaki model sprawdzi się w niedużym wnętrzu?

Sofy do małego mieszkania – funkcjonalność i wygoda

Sofa to mebel, który zwykle zajmuje dużo miejsca. W dzień jest wygodnym siedziskiem w kąciku wypoczynkowym, nocą zaś zamienić się powinien w wygodne miejsce do spania dla singla lub dwóch osób.

Sofa modułowa

Sofa modułowa jest najbardziej funkcjonalnym sprzętem, jaki stworzył przemysł meblowy. Składa się z kilku części, które umożliwiają tworzenie wielu kombinacji, dzięki czemu można dowolnie zmieniać aranżację wnętrza. Moduły można dowolnie przestawiać i łączyć, kiedy potrzeba. W dzień moduły mogą tworzyć niewielką kanapę i oddzielne pufy. W nocy zestawione w jedną całość zamieniają się w wygodne łóżko.

Modułowe sofy charakteryzują się nowoczesnym designem, doskonale wpisują się w modny styl skandynawski czy minimalistyczny. Zwykle wyposażone są w wysokie nóżki, co dodaje im lekkości i uroku.

Sofa rogowa

Sofy rogowe (narożne) to w większości masywne meble. Jednak nadają się do niewielkiego metrażu, gdyż racjonalnie wykorzystują przestrzeń, zagospodarowując jeden kąt. W ciągu dnia podczas rodzinnego oglądania telewizji czy przyjmowania gości przy kawowym stoliku zmieści się tu swobodnie kilka osób. Natomiast po rozsunięciu sofa staje się przestronnym miejscem na nocny odpoczynek dla dwóch osób. Są też małe narożniki, wykorzystywane tylko jako siedzisko, ewentualnie miejsce do spania dla jednej osoby.

Warto wybrać sofę z pojemnikiem na pościel, nie będzie wówczas problemu z przechowywaniem kołdry i poduszek. Bardzo praktyczne są sofy ze zdejmowanym pokrowcem, który można często prać. Takie udogodnienie jest wręcz niezbędne w mieszkaniach, gdzie są małe dzieci i zwierzęta.

Sofa rozkładana

Sofa rozkładana to najpopularniejsza wersja funkcjonalnych siedzisk i jednocześnie legowisk do spania. W dzień zajmuje niedużo miejsca, jest przydatna w każdym salonie, najlepiej w towarzystwie niskiego stolika kawowego. Nocą zaś potrzebuje zdecydowanie więcej przestrzeni. W zależności od modelu sofy rozkładają się poprzez wysunięcie legowiska do przodu lub na bok. Z powodów praktycznych w małym metrażu lepiej sprawdzają się sofy z wbudowaną skrzynią na pościel. Poza tym łatwiej jest zadbać o czystość, gdy mebel pokryty jest tkaniną plamoodporną.

Sofy rozkładane polecane są nie tylko do salonów. Dobrze spełniają swoje zadanie jako siedzisko i łóżko w pokojach dziecięcych, bo w dzień nie zajmują miejsca potrzebnego dzieciom do zabawy.

Wniosek z tego jeden: mając do dyspozycji mały metraż, można mieszkać wygodnie, a nawet komfortowo, wyposażając mieszkanie w funkcjonalne sofy. Są to meble dobrze zaprojektowane i starannie wykonane. Warto podkreślić, że reprezentują różne style, począwszy od mebli retro po nowoczesny design, tak więc każdy klient znajdzie sofę odpowiadająca jego gustom i potrzebom.

Top