Sofy chesterfield i sofy pikowane

Na: poniedziałek, luty 11, 2019 Trafienie: 687

Pikowana sofa w wersji mini

Summer, pikowana sofa

Nadchodzące trendy w wyposażeniu wnętrz

Można się wypierać, ale tak naprawdę od wpływu obecnych trendów nie ma ucieczki. Zmiany jakie przynoszą nowe rozwiązania, zarówno w zakresie mody, odżywania się jak i urządzania wnętrz, wpływają na jednych znacznie, na innych w mniejszym stopniu, ale bez wątpienia moda odgrywa w życiu każdego istotną rolę. Czy należy iść razem z nurtem, czy może postawić na ponadczasowość i klasykę?
Ciekawe rozwiązania do salonuPodczas gdy trendy urządzania swojej przestrzeni życiowej, nieustannie zmieniają się i ewoluują - niektóre rozwiązania są popularne przez lata, a nie tylko przez jeden sezon.

Jednym z tych ponadczasowych, klasycznych motywów, które sprawdzają się od lat, są dobrej jakości meble tapicerowane.

Można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że meble w stylu angielskim przeżywają obecnie swój prawdziwy renesans.
Wystarczy spojrzeć na zastosowanie w różnego rodzaju aranżacjach sofy typu chesterfield. Niegdyś, zarezerwowana tylko dla arystokratycznych salonów, w których gentlemani popijali szkocką w akompaniamencie dymu cygar. Masywna, klasyczna i wytworna, najczęściej wykonana ze skóry. Cieszyła oko i była „perłą” każdego pomieszczenia.
Obecnie, trend na sofy w tym stylu rozszerzył się nie tylko na klasyczne aranżacje, ale też idealnie wpisuje się w modernistyczne, nowoczesne wnętrza.

Sofy w stylu chesterfield
, gęsto pikowane, w odważnych kolorach, stały się zaskakująco dobrze wkomponowanym dodatkiem nowoczesnych salonów i często stanowią jedyny – odważny i charakterystyczny akcent pomieszczenia. 

Sofa w stylu chesterfield, mimo swojej uniwersalności może nie być jednak odpowiednia do wszystkich przestrzeni. Zamiast niej, można wprowadzić inny, oryginalny akcent – fotel pikowany
                                                                                                              Minth - pikowana sofa w velvetowej tkaninie.

   Połączenie wygodnego, pikowanego fotela tapicerowanego z gładką sofą i prostym, skandynawskim wystrojem jest świetnym i często         stosowanym zabiegiem, dzięki któremu można:

  dodać wnętrzu koloru (przy wyborze tapicerki w mocnej, energetycznej tonacji)

  wprowadzić do salonu ciekawą strukturę przyciągającą wzrok (dzięki pikowaniom)

  zyskać funkcjonalny, ponadczasowy mebel


Oryginalna sypialnia

Popularność mebli tapicerowanych stale rośnie. Projektanci wnętrz w projektowaniu wystroju sypialni bardzo często korzystają z tego motywu. Okazała, pikowana pufa, ustawiona przed łóżkiem sprawia, że pokój nabiera, bardzo poszukiwanego a trudnego do uzyskania samymi dodatkami stylu Art deco. Tapicerowane ramy łóżka już od paru lat, cieszą się niezmienną popularnością. W zależności od wyboru – gładkiej tapicerki lub takiej z fakturą – pikowanej – można, dzięki tylko jednemu meblowi, otrzymać w swojej sypialni niepowtarzalny klimat. Meble tapicerowane posiadają jeden niezwykle unikalny atut – od woli ich właściciela zależy kolorystyka i rodzaj tkaniny, którymi zostaną pokryte. Dzięki takiej dowolności można zaszaleć i wpasować się idealnie w obecne trendy kolorystyczne. Tej jesieni dominują intensywne barwy jagód, kory i jeżyny. Taka kolorystyka najbardziej oddaje zmianę pór roku, gdy zmieniają się kolory krajobrazu.

Czasem aby coś zmienić, nie trzeba odświeżać całego swojego domu, aby nadać mu nowy, interesujący wygląd. Nawet jeden mebel, ustawiony w odpowiednim miejscu i dopasowane do niego oryginalne dodatki mogą dodać powiewu świeżości każdemu pomieszczeniu. Wszechobecny, minimalistyczny design należy już do przeszłości, a meble tapicerowane z duszą, wzorowane na antyki są ekscytującym ukłonem w przyszłość. Ludzie chcą, aby ich pokoje miały duszę i osobowość a jednocześnie były modne, co dzięki kilku wyżej opisanym rozwiązaniom można łatwo osiągnąć.

 

Top